171. díl

Šokovaný Orestes je v baru La Claraboya svědkem Olimpiina návratu z invalidního vozíku na scénu. Roque nestihne Olimpii varovat a ta si při vystoupení strhává masku, ve stejném okamžiku zjištuje, že je v obecenstvu Orestes. Mezi synem a matkou dochází před užaslým publikem k dlouhé srdceryvné scéně. I po tom, co Orestes vmete Olimpii do tváře její pravou totožnost nejžádanější karibské prostitutky Maríi Joaquíny Crespové, snaží se ho Olimpie opět oklamat. Ten ji přesto nakonec odvádí na komisařství za falšování dokladů, a to ve chvíli, kdy se komisaři Pantojovi dostaly na stůl výsledky soudní expertizy, dokazující, že vrahem Luise Felipa nebyla tehdy devítiletá Pandora, ale Olimpie Mercouriová. Na komisařství dochází ke rvačce mezi Valentýnou a Olympií, která na Valentyně před Orestem roztrhá halenku a zjistí tak, že Valentina je Bella de la Rosa. Pantoja nechá obě uvěznit. Olimpie Pandoru zatím nechala Olimpie zavřít na psychiatrické klinice do péče podplaceného doktora Quintany. S pomocí Roqueho jí píchne injekci na ztrátu paměti. Pandora má zakázané návštěvy, přesto se Jordimu, který vzdal kariéru manekýna a přijel z Evropy, podaří proniknout za Pandorou v přestrojení její psychoterapeutky Nely. Opilý Lorenzo se vrátí do útulku vyhrožovat Panence. Zachází hrubě s Pompézou a když se Chiqui dozví, že její pravou matku kdysi znásilnil a má na svědomí její pozdější zločineckou dráhu, zříká se svého otce navždy. Lorenzo viní ze ztráty dcery Pompézu a chce ji zabít, Panenka ho zneškodní. Achiles přinutí Joela k doznání, že Vicenta zabil Roque navedený Olimpií. Roque se odmítá přiznat, nečekaně se však proti němu přidává klíčový svědek: Nereida.

172. díl

Při zátahu policie na narkomafii je dopaden Batista i Morales se všemi kumpány, Romanovi, kterého Franklin postřelil, se však podaří utéci. Josema využije této akce k záchraně Oresta. Vydává se za Stříbrnou lilii a je smrtelně zraněn. Pantoja ani Franklin nevěří Orestovi, že se Josema vydával za Stříbrnou lilii, jen aby ho zachránil. Na smrtelné posteli Josema svěřuje Orestovi, že je jeho otcem. Prosím ho, aby si směl legendu o Stříbrné lilii, kterou sám stvořil, také odnést do hrobu. Orestes přísahá, že matce nikdy neodpustí to, že mu upřela právo poznat skutečného otce. Ve stejné nemocnici, kde umírá Josema, vstává na jeho popud Juan Ángel. Josema mu předává do péče Tza Tzu a Oresta. V nemocnici se ocitá kvůli ošetření rány Franklin, za kterým přichází i Chiqui a mluví o svatbě. Vtom je zaskočí Roman, který je nutí, aby zavolali doktora, který by mu ošetřil postřelenou nohu. Po ošetření s sebou odvleče Chiqui jako rukojmí. Zraněný Franklin se musí spoutat vlastními želízky. Ve sklepě se snaží Achiles, Ninfa a Joel dostat mučením z Roquea přiznání, že zavraždil Vicenta. Proti Roquemu se postaví i Nereida, která s ním zůstává ve sklepě, aby ho hlídala, zatímco ostatní jdou na policii. Roque se osvobodí, Nereidu škrtí a uprchne. Jordi přiváží z blázince Pandoru a popere se o ni se Samuelem. Achiles ho přivádí do sklepa, kde Jordi zjistí, že Nereida Roqueho škrcení přežila. Olympie je s Valentinou ve vězení, kam Vallenilla přivádí k identifikaci Gerarda

173. díl

Josema umírá a Orestes je zoufalý, že ztrácí svého skutečného otce. Juan Ángel oznamuje rodině, že Orestes ve skutečnosti není Villanueva. Všichni to ale přijmou dobře a vyjadřují Orestovi svou podporu. Orestes se ale trápí a má pocit, že do rodiny Villanuevů nepatří. Bella je propuštěná z vězení, protože se objevily důkazy proti Olimpii. Olimpia sice všechno popírá, ale marně, musí zůstat ve vězení. Orestes za ní přijde a vyčte jí, že ho připravila o otce. Už ji nechce nikdy vidět. Olimpia je zoufalá a snaží se přimět Eskenaziho, aby ji dostal z vězení. Roman má v úmyslu odjet s Chiqui za hranice. Po cestě ale mají nehodu a Roman nechá zraněnou Chiqui uvězněnou v autě. Orestes přichází na policii a snaží se přesvědčit Pantoju, že to on je ve skutečnosti Stříbrná lilie a chce zaplatit za své činy. Pantoja mu ale nevěří.

174. díl

Orestes se snaží Pantoju přimět, aby ho zatknul, protože je ve skutečnosti Stříbrná lilie. Pantoja to ale odmítá. Věří, že Stříbrná lilie byl Josema a případ uzavře. Orestes zjišťuje, že jeho otec připravil dost důkazů, aby policie nepochybovala o jeho vině. Stále se velice trápí a neví, co si počít se životem. Tza Tza mu předá dědictví po Josemovi a zároveň mu věnuje jeho loď. Orestes to bere jako příležitost poznat život svého otce a zároveň najít sám sebe. Chiqui po nehodě ztratí paměť a nepamatuje si nic z nedávné minulosti. Franklin trvá na tom, že se s ním vrátí do penziónu, kde se jí paměť vrátí snáz. Orestes dá výpověď ve společnosti a chce odjet. Valentina ho přesvědčuje, aby to nedělal, a stráví s ním noc. Orestes ale ráno všeho lituje, nechá Valentině dopis na rozloučenou a odchází.

175. díl

Orestes odcestuje. Olympia se dostane do ženské věznice, kde ji její spolubydlící budou mučit. Když za ní přijde Roque, převlečený za jejího muže, slíbí jí, že ji odtud dostane. Aquiles a Ninfa hrají v divadle hru Otello. Na prohlídce, kde bude Valentýna modelka, Ariadna udělá cirkus a odhalí, že Valentýna je ve skutečnosti hubená. Tisk bude chtít vysvětlení, ale Valentýnu se z toho podaří vycouvat a Jorge vyhodí Ariadnu z agentury. Jordiho a Franklina povýší, Jessica dostane zvláštní ocenění od policie.

176. díl

Olimpia snáší ve vězení bití a ponižování od ostatních vězenkyň. Přijde ji navštívit Roque, který používá cizí identitu, a Olimpia ho prosí, aby ji dostal ven. Také ji přijde navštívit Tza Tza, která chce na vlastní oči vidět, jak Olimpia trpí za všechno, co způsobila. Orestes se plaví po Karibiku, ale stýská se mu po Valentině. Mezitím se chystá svatba Chiqui a Franklina. Tajně na ni ale přijde i Roman, který je odhodlaný všechny zabít. Franklin mu v tom naštěstí zabrání, ale nakonec je nucen Romana zastřelit. Ariadna si uvědomí, jak špatně se chovala ke svému okolí. Přijde Chiqui na svatbu a se všemi se usmíří. Pacheco přichází za Valentinou, aby jí oznámil, že už našel peníze po jejím otci. Zjistil, že jsou na tajném bankovním účtu na Roqueho jméno.

177. díl

Tza Tza na svatbě Franklina a Chiqui oznámí, že za měsíc si Pandora vezme Jordiho. Svatba proběhne velmi šťastně, protože na ni přijede i Orestes. Valentina mu oznamuje, že s ním čeká dítě a Orestes je velice šťastný. Juan Ángel neustále nadbíhá Tza Tze a celá rodina ji přesvědčuje, že by si měla Juana Ángela vzít. Olimpia ve vězení trpí a když ji přijde navštívit Roque, prosí ho, aby ji dostal ven. Roque ji pobodá nožem, protože je to jediný způsob, jak Olimpii dostat z vězení. V nemocnici jí svůj čin vysvětluje, protože je odhodlaný odvézt ji pryč a dostat ji tak na svobodu. Mezitím celá rodina přichází do nemocnice, aby se s Olimpií rozloučila. Podle lékařů totiž nemá naději na přežití. Olimpia prosí Oresta za odpuštění a vysvětluje mu důvody svých činů.

178 díl – finále

Olimpia se loučí se svými dětmi a prosí je za odpuštění. Všichni si myslí, že nepřežije noc. Roque ale Olimpii v noci tajně odvede z nemocnice a chce s ní uprchnout na Stříbrné lilii. Policie je ale pronásleduje, na lodi dojde k výbuchu a oba zahynou. Orestes se ožení s Valentinou a Tza Tza všem oznamuje, že čeká s Josemou dítě. Juan Ángel slibuje, že se o ni i o její dítě postará. Po šesti letech je z Valentiny opět boubelka a má s Orestem dvě děti. Orestes je starostou města a bojuje o to, aby děti nevyrůstaly na ulici. Chiqui otvírá svou vlastní síť restaurací a narodí se jí dítě. Pandora má s Jordim také dceru. Celá rodina je šťastná. Valentina má pocit, že by měla zhubnout, ale Orestes ji přesvědčuje, že ji miluje takovou, jaká je.

Konec

[161. – 170. díl] • [Zpět]